TEATRUL DE MAGIE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Teatrul de Magie 1 an!

3 participanți

In jos

Teatrul de Magie 1 an! Empty Teatrul de Magie 1 an!

Mesaj  Cristina Strecopitov Joi Dec 17, 2009 6:27 pm

La multi ani! Teatrul de Magie sarbatoreste 1 an de existenta!
A inceput cu un vis si cu o minte care sa-l viseze: Andrei Teasca si primul teatru de magie din Romania.
A urmat primul spectacol „Magic Show” , la teatrul Nottara si totodata prima reactie din parte spectatorilor: interes, curiozitate si fascinatie.
„Dar cei mici? Pentru ei nu faceti ceva?” Ba da, la teatrul Ion Creanga si la Palatul Copiilor a urmat „Kids Magic Show” , un spectacol cu iepuri, printese si tatici, in care copii s-au implicat cu tot sufletul fiind gata oricand sa devina ajutoarele Magicianului.
„Comic Magic Show” la Festivalul Comediei si colaborarea cu Arcub in „Cartierul de Vara” a deschis apetitul pentru magie si spectatorilor mai putini obisnuiti cu sala de spectacol de la teatru.
Numeroase aparitii TV si in presa scrisa, un website excelent (www.teatruldemagie.ro), multa alergatura si pasiune au fost ingredientele care ne-au apropiat de public si ne-au facut sa ne imprietenim cu acesta si sa fim incurajati a merge mai departe.
Si am mers! In toamna am intrat pentru prima data in cinematograf (The Light Cinema – Liberty Center), imbinand proiectia cinematografica cu magia extrema si close-up. Xtreme Magic Show a fost si spectacolul de lansare al Cristinei Strecopitov, care din asistenta a Magicianului, sub indrumarea acestuia si cu foarte mult talent a devenit Prima Femeie Magician din Romania.
A urmat apoi ca un lucru firesc lansarea primei Academii de Magie din Romania, in care Andrei Teasca a descoperit oameni extraordinari, pasionati de arta magiei si foarte hotarati sa invete si sa descopere secretele si maiestria din spatele acestei arte fascinante a iluzionismului.

Teatrul de Magie va relua din ianuarie seria spectacolelor MAGIC SHOW ,KIDS MAGIC SHOW ,XTREME MAGIC SHOW , COMIC MAGIC SHOW ,pt detalii despre program urmariti NEWS de pe site www.teatruldemagie.ro

Cristina Strecopitov

Mesaje : 62
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

http://www.teatruldemagie.ro

Sus In jos

Teatrul de Magie 1 an! Empty Re: Teatrul de Magie 1 an!

Mesaj  ManguBogdan Vin Dec 18, 2009 1:13 am

La multi ani!!! Very Happy
ManguBogdan
ManguBogdan

Mesaje : 5
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 35
Localizare : constanta

https://www.youtube.com/user/azaleudb

Sus In jos

Teatrul de Magie 1 an! Empty la multi ani !

Mesaj  Vlad Asimionesei Sam Dec 19, 2009 8:37 am

La multi ani Teatrule de Magie...mie greu sa iti spun "Teatru de Magie"....pentru ca aici am dat peste niste oameni extraordinari si am fost primit cu caldura...m-am simtit ca acasa...va multumesc din suflet
Vlad Asimionesei
Vlad Asimionesei

Mesaje : 5
Data de inscriere : 15/11/2009
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Teatrul de Magie 1 an! Empty Re: Teatrul de Magie 1 an!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum